Наприкінці квітня 2013 року лідери громад Бородянки та Іванкова відвідали з робочим візитом вірменські громади Азатан та Чамбарак.

Під час зустрічі, голова м. Чамбарак Юрій Авалян, розповів про те, що місто було зруйновано внаслідок тривалого військового протистояння між Вірменією та Азербайджаном. Однак ключову роль в відновленні міста відіграла культурна та історична самоідентичність вірмен. “Ця перша зустріч для нас є надзвичайно важливою, оскільки заклала першу цеглину в побудову містку співпраці між нашими громадами”, – зауважив пан Авалян.

 Олександр Поліщук, голова смт. Іванків був вражений гостинністю та привітністю вірменської сторони: “Вірменію я відкрив з нової позитивної сторони. Комфортною для проживання виглядає столиця Єреван, але у провінції життя досить складне і потребує значної підтримки з боку держави. Приємно, що ця підтримка — реальна і дійсно надається в соціальній, житлово-комунальній та інших сферах функціонування віддалених регіонів. Вірменський досвід розбудови громад нам надзвичайно корисний”.

В рамках візиту відбулися зустрічі з мерами та депутатами міських рад, презентації громад, обговорення можливих шляхів співпраці. Представники української делегації ознайомились з діяльністю культурних інституцій, спілкувались з представниками етнічних меншин та обмінялись досвідом роботи у громадах з різноманітним етнічним та культурним складом.

Зустрічний візит представників органів місцевого самоврядування та лідерів вірменських громад до України відбудеться вже восени цього року.

Поїздка представників органів місцевого самоврядування та лідерів громадських організацій стала можливою завдяки проекту «Рівні можливості для національних меншин та вразливих груп в реалізації культурних прав: багатство через різноманіття», що впроваджується Ресурсним центром ГУРТ у партнерстві з Фондом громадянського розвитку та партнерства (Вірменія) та Центром НУО (Вірменія) за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах програми “Культура”.

Мета проекту – розвиток культурного різноманіття та підтримка культур національних меншин через посилення спроможності органів місцевого самоврядування та державної влади, ОГС, керівників культурних установ у місцевих громадах України та Вірменії.

 

11,797 Responses to Завдяки ЄС органи місцевого самоврядування України та Вірменії вперше домовились про співпрацю

    Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 71 bytes) in /home/governance/www/governance.org.ua/app/webroot/cult/wp-includes/class-wp-walker.php on line 320